Slovenská ekonomika koncom vlaňajška vzrástla o 3,6 %

Spravodajstvo
Bratislava 14. februára (TASR) - Slovenská ekonomika vzrástla v 4. štvrťroku vlaňajška medziročne o 3,6 %. Po očistení výsledkov o sezónne vplyvy sa hrubý domáci produkt (HDP) zvýšil medziročne o 4 % a oproti 3. kvartálu 2018 o 0,8 %. Vyplýva to z rýchleho odhadu, ktorý vo štvrtok zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V bežných cenách sa vo 4. štvrťroku minulého roka vytvoril HDP v objeme 23,338 miliardy eur. To predstavuje medziročný nárast o 5,3 %.

Celková zamestnanosť v posledných troch mesiacoch vlaňajška dosiahla 2,438 milióna osôb. V medziročnom porovnaní vzrástla o 1,7 %. Po očistení o sezónne vplyvy sa zvýšila medziročne o 1,8 % a medzikvartálne o 0,4 %.

Rýchly odhad HDP a zamestnanosti ŠÚ SR na základe ďalších dostupných štatistických a administratívnych údajov spresní, doplní o štruktúry jednotlivých ukazovateľov a zverejní 7. marca tohto roka.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie