Dunajská Streda eviduje zoznam nedostatkových profesií a nižšiu mieru nezamestnanosti

Spravodajstvo
Dunajská Streda 12. februára (TASR) – Miera nezamestnanosti v Dunajskostredskom okrese klesá, pričom k 31. decembru 2018 dosiahla 2,41 %. Naopak, zoznam nedostatkových profesií sa naďalej rozširuje, ako informovala Darina Nagyová z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Dunajskej Strede.

V roku 2018 realizoval úrad práce v meste 213 náborov, na ktoré pozvali vyše 6300 evidovaných nezamestnaných osôb. K poklesu miery nezamestnanosti prispieva aj aktívna politika zamestnanosti či rôzne dotácie.

V Dunajskostredskom okrese existuje hneď niekoľko nedostatkových profesií, ako lekár, sestra, kuchár, mäsiar, operátor, vodič, murár či tesár. Nedostatok zamestnancov hlási aj spoločnosť v Dunajskej Strede vyrábajúca pracovné devy, ktorá trvalo hľadá pracovnú silu. V priemyselnom parku v Kostolných Kračanoch sa plánujú usadiť ďalšie firmy, ktoré poskytnú prácu ľuďom nielen z Dunajskostredského okresu.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie