Portál ISTP.sk ponúka rekordný počet inzerátov, najväčšiu šancu zamestnať sa máte ako kuchár, čašník alebo vodič

Hľadám prácu

Povinné nahlasovanie pracovných ponúk

Od nového roka je účinná novela zákona o službách zamestnanosti, ktorá zamestnávateľom ukladá povinnosť oznámiť voľné pracovné miesto a jeho charakteristiku úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, v ktorého územnom obvode sa pracovné miesto nachádza. ISTP.sk je jednou z možností, ako si možno túto povinnosť bezplatne a online splniť z pohodlia kancelárie, bez nutnosti navštíviť úrad.

Viac informácií nájdete v tomto článku. Najčastejšie otázky a odpovede k povinnému nahlasovaniu pracovných ponúk nájdete v tomto článku.

Nové rekordy ISTP

Bezplatných služieb, ktoré poskytuje ISTP, využilo už 33 000 zamestnávateľov, z toho viac ako 6 000 má aktuálny aspoň jeden inzerát pracovnej ponuky.

Počet pracovných ponúk na portáli ISTP.sk dosiahol v mesiaci január nové rekordy. Prvýkrát bola pokorená hranica 15 000 inzerátov, ktoré zamestnávatelia nahlásili online prostredníctvom ISTP alebo úradov práce. Aktuálny počet inzerátov predstavuje už číslo 16 000 (celkovo ide o 77 000 voľných pracovných miest).

V ISTP je registrovaných takmer 420 000 aktívnych používateľov. Z toho okolo 38 000 uchádzačov o prácu sprístupnilo svoj osobný profil zamestnávateľom.

V mesiaci január pokoril pracovný portál ISTP.sk takmer dva roky starý rekord v návštevnosti z marca 2017 (808 901 návštev) a dosiahol už 890 954 návštev za mesiac (301 247 jedinečných používateľov, ktorí si zobrazili takmer 6 miliónov stránok ISTP, na jednu návštevu otvorili 7 stránok a strávili v ISTP priemerne viac ako 5 minút). Denný rekord v návštevnosti drží pondelok 4.2.2019 - 41 134 návštev a 28 279 jedinečných používateľov.

Najviac inzerované zamestnania

Najčastejšie inzerovanými pracovnými ponukami na portáli ISTP sú:

  • Kuchár (okrem šéfkuchára)

  • Čašník, servírka

  • Vodič kamiónu

  • Vodič nákladného motorového vozidla

  • Predavač v obchodnej prevádzke

  • Pracovník v sklade (skladník)

  • Pomocník v kuchyni

  • Upratovačka

  • Montážny pracovník (operátor) v strojárskej výrobe

  • Zvárač kovov

Štatistiky inzerátov nájdete na tejto stránke.

Pripravil Pavol Hudec - TREXIMA Bratislava, spol. s r. o.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie