Mesto Prievidza má záujem vzdelávať študentov prostredníctvom 3D technológie

Školy a vzdelávanie
Prievidza 20. januára (TASR) - Vytvoriť lepšie podmienky na kvalitnú prípravu žiakov základných a študentov stredných škôl na zamestnanie v technických odboroch prostredníctvom nového vzdelávacieho programu s využitím technológie 3D tlače má záujem samospráva Prievidze. Na projekt, ktorý bude realizovať s Karvinou, získala zdroje z fondov Európskej únie.

"Ide o projekt cezhraničnej spolupráce medzi Českou republikou a Slovenskou republikou. V minulosti sme nadviazali spoluprácu s mestom Karviná a jedným z projektov je tento pod názvom Ad-Tech, kde je hlavným nositeľom mesto Karviná, ktoré podávalo aj žiadosť. Voľným cezhraničným partnerom je mesto Prievidza," uviedol viceprimátor Prievidze Ľuboš Maxina.

Projekt Ad-Tech je podľa neho špeciálne určený pre výchovno-vzdelávací proces, pre základné školy na vylepšenie a prípravu zručností práce s výpočtovou technikou a na 3D tlačiarne. "V praxi to bude znamenať, že učitelia našich základných škôl sú vyškolení na prípravu práce so softvérom pre 3D tlač. Následne budú môcť na školách aj s pomocou svojich kolegov na rôzne pedagogické disciplíny, fyziku, matematiku a iné predmety aplikovať rôzne projekty a výsledkom bude nielen softvér, ale aj reálne vytlačenie na 3D tlačiarni, ktorú, samozrejme, takisto dostaneme z prostriedkov Európskej únie," priblížil.

Mesto získalo na realizáciu projektu asi 101.000 eur, z financií tak zakúpilo jednu väčšiu a tri menšie 3D tlačiarne. Nateraz sú umiestnené v centre voľného času. Využívať ich budú môcť deti a pedagógovia zo všetkých základných škôl. Projekt by mali spustiť v prvej polovici tohto roka.

Celkové oprávnené výdavky projektu z operačného programu Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika 2014-2020 predstavujú 211.574,76 eura, nenávratný finančný príspevok 195.476,56 eura.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie