Ministerstvom doprava a výstavby SR chce v novele podporiť mobilitu pracovnej sily

Spravodajstvo
Bratislava 20. januára (TASR) - Novelu zákona, ktorá bude slúžiť podpore mobility pracovnej sily zavedením nového účelu výstavby - ubytovacieho domu, pripravuje Štátny fond rozvoja bývania s Ministerstvom doprava a výstavby (MDV) SR. TASR o tom informoval fond v rámci plánov na rok 2019. Uvedený pojem bude definovaný v pripravovanej novele.

Návrh rezortu je v procese prípravy a je po vnútrorezortnom pripomienkovom konaní. "V súčasnosti prebieha zapracovávanie pripomienok a rokovania k uplatneným pripomienkam, preto je v tejto fáze predčasné hovoriť o možnostiach čerpania, výške príspevku a podobne," uviedla hovorkyňa MDV SR Karolína Ducká.

V súvislosti s fyzickými osobami - občanmi je v parlamente predložený poslanecký návrh novely zákona o ŠFRB, ktorý sa bude týkať poskytovania výhodných mladomanželských pôžičiek v oblasti bývania. Novela by mala nadobudnúť účinnosť v druhej polovici roka 2019, uviedol ďalej štátny fond.

Prioritami fondu sú aj obnova bytových budov formou dlhodobých úverov a podpora výstavby alebo kúpy nájomných bytov pre širokú skupinu občanov, ako aj pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva a stimulácia podnikateľského prostredia stavať nájomné byty.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie