Počet ľudí pracujúcich na dohody pred sviatkami stúpa

Spravodajstvo
Bratislava 14. decembra (TASR) - Predvianočné obdobie obvykle so sebou prináša zvýšený počet brigádnikov, pracujúcich na dohody. Nie je tomu inak ani tento rok. Sociálna poisťovňa v novembri zaznamenala medziročný rast uzatvorených dohôd o 11.690.

Kým v novembri 2018 zamestnávatelia prihlásili do registra na platenie poistného celkovo 426.188 pracujúcich na dohodu, vlani v rovnakom mesiaci ich bolo 414.498.

"Z hľadiska počtu dohôd ide v novembri 2018 po letných mesiacoch aj o tretí najvyšší počet uzatvorených dohôd v tomto roku. Tieto údaje v sebe zahŕňajú dohody niekoľkých typov – dohodu o vykonaní práce, dohodu o pracovnej činnosti, dohodu o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia a dohodu o brigádnickej práci študenta s dôchodkovým poistením," uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder.

V novembri 2018 v registri poisťovne prevažovali dohody o pracovnej činnosti – bolo ich spolu 206.695, za nimi nasledovali dohody o vykonaní práce – 123.862. Študenti uzavreli v novembri 61.238 dohôd o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia a ďalších 34.393 dohôd o brigádnickej práci študentov s dôchodkovým poistením.

Študenti a žiaci si pritom tento rok tradične najviac privyrábali v lete. Sociálna poisťovňa evidovala v kategórii dohôd o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia najviac uzavretých dohôd v júli – 81.138, počet dohôd o brigádnickej práci študenta s dôchodkovým poistením vrcholil v auguste, kedy ich evidovala 52.801.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie