Nemocenské dávky za november budú vyplatené ešte pred sviatkami

Spravodajstvo
Bratislava 3. decembra (TASR) - Sociálna poisťovňa v decembri bude zasielať nemocenské dávky skôr ako štandardne, a to tak, aby boli doručené ešte pred vianočnými sviatkami. Obvykle zasielajú pobočky poisťovne nemocenské dávky v dvoch výplatných termínoch – okolo 15. dňa a okolo 25. dňa v kalendárnom mesiaci.

V decembri 2018 pobočky vyplatia dávky v prvom výplatnom termíne od 10. do 13. 12. Druhý výplatný termín pre jednotlivé pobočky bude medzi 17. až 19. 12.

"Upozorňujeme však, že doručenie nemocenských dávok Slovenskou poštou, respektíve pripísanie finančných prostriedkov na účet príjemcu, trvá niekoľko dní, preto nemocenské dávky budú vyplatené približne dva dni po ich zaslaní. Zároveň upozorňujeme, že nemocenské dávky môžu byť vyplatené len tým poistencom, ktorí pobočkám včas doručili všetky potrebné doklady," zdôrazňuje hovorca poisťovne Peter Višváder.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie