Objem majetku v druhom dôchodkovom pilieri klesol na 8,1 miliardy eur

Spravodajstvo
Bratislava 21. novembra (TASR) - Objem majetku v druhom dôchodkovom pilieri klesol na 8,1 miliardy eur. Čistá hodnota majetku sa znížila o 12,3 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Asociáciou dôchodkových správcovských spoločností k 16. novembru tohto roka.
      
V garantovaných dlhopisových fondoch objem prostriedkov dosiahol 6,23 miliardy eur, pričom vzrástol o 8,4 milióna eur. V negarantovaných fondoch objem majetku predstavoval 1,87 miliardy eur, pričom klesol o 20,6 milióna eur.
      
Spomedzi negarantovaných fondov mali sporitelia najviac zdrojov uložených v akciových fondoch, kde dôchodkové správcovské spoločnosti spravovali 988,1 milióna eur. V indexových fondoch spravovali spoločnosti 797,3 milióna eur. V zmiešaných fondoch sa nachádzalo 81,8 milióna eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie