Ekonomike sa darí. Pribudli tisíce firiem

Spravodajstvo

Od začiatku roka vzniklo na Slovensku najviac firiem za posledné štyri roky. Zistenie priniesla poradenská spoločnosť Bisnode, jednotka v poskytovaní analýz ekonomických informácií. Posledná analýza, zameraná práve na novozaložené firmy, ukázala, že ku koncu septembra 2018 bolo u nás zaregistrovaných 15 648 nových subjektov.

V porovnaní s rovnakým obdobím za posledné roky je to o 103 nových podnikov viac ako pred rokom, o 1 220 spoločností viac ako v roku 2016 a až o takmer šesťtisíc nových firiem viac ako za prvých deväť mesiacov v roku 2015.

„Medziročné porovnania naznačujú, že slovenskej ekonomike sa darí. Kým počas prvých troch mesiacov tohto roka to vyzeralo, že počet novovzniknutých firiem narazil na svoj strop a počet nových firiem medziročne poklesol, čísla za druhý a tretí kvartál 2018 klesajúci trend vyvrátili. Môžeme predpokladať, že narastajúci trend sa udrží aj v najbližšom období a podnikatelia do konca tohto roka založia viac spoločností ako počas minulého roka, ktorý bol pre novovzniknuté firmy rekordný,“hovorí analytička Bisnode Petra Štěpánová. Ku koncu septembra 2018 založili podnikatelia na Slovensku dovedna 15 648 nových firiem, z toho je 15 501 spoločností s ručením obmedzeným a 147 akciových spoločností.

Zdroj: Hospodárske noviny Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie