Ministerstvo školstva teší rastúci záujem žiakov o systém duálneho vzdelávania

Školy a vzdelávanie
Bratislava 2. novembra (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR teší rastúci záujem žiakov o systém duálneho vzdelávania (SDV). Odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva pre TASR uviedol, že nárast žiakov v SDV je pre tento rok adekvátny a odvíjal sa od ponuky učebných miest zo strany zamestnávateľov.

Počet študentov, ktorí sú zapojení do duálneho vzdelávania v školskom roku 2018/2019, je vyšší ako vlani. K 15. septembru sa do tohto systému zapojilo 1615 prvákov, pričom ide oproti vlaňajšku o nárast o takmer 400 žiakov.

Riaditeľ Štátneho inštitútu odborného vzdelávania (ŠIOV) Michal Němec poznamenal, že vďaka novele zákona o odbornom vzdelávaní a príprave majú žiaci tento školský rok prvýkrát možnosť vstúpiť do duálneho vzdelávania celý prvý polrok prvého ročníka. "Je potrebné počítať pri predĺžení lehoty vstupu do SDV s ďalším nárastom počtu žiakov v tomto systéme do konca januára 2019," uviedlo ministerstvo školstva.

"Projekt duálneho vzdelávania funguje tretí rok, v súčasnosti je do neho zapojených okolo 4000 žiakov," povedal Němec. Do roku 2020 by malo byť do systému zapojených 12.000 žiakov. "Vďaka novele zákona o odbornom vzdelávaní a príprave, zvýšeniu intenzity spolupráce so zamestnávateľmi, prepojeniu škôl a zamestnávateľov veríme, že sa podarí cieľ naplniť," poznamenal rezort školstva. Zvýšená intenzita spolupráce so zamestnávateľmi dáva podľa ministerstva školstva predpoklad navýšenia ponuky učebných miest v školských rokoch 2019/2020 a 2020/2021 s tým, že žiaci obsadia aspoň 4000 miest každý školský rok.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie