Malé a stredné firmy, ak hľadáte zamestnanca, príďte na JobSpoTT

Hľadám prácu
Malé a stredné podniky sú veľmi dôležité pre hospodárstvo EÚ a predstavujú 99% všetkých európskych podnikov. Na Slovensku zabezpečujú viac ako 70% pracovných miest. Veľtrh práce v Trnave predstavuje novinku pre malé a stredné firmy pri výbere potenciálnych zamestnancov.

Podľa údajov Slovak Business Agency poskytujú v našej krajine malé a stredné podniky pracovné príležitosti pre takmer 75% aktívnej pracovnej sily.

Problém nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily postihuje malé a stredné firmy rovnako ako veľké medzinárodne spoločnosti. Navyše región v okolí Trnavy so svojou 2,32% nezamestnanosťou (august 2018) láme rekordy.

Silný hospodársky rast a plánované zákazky zapríčinili, že prudko stúpa počet neobsadených voľných pracovných miest. Ich celkový počet je v rámci Slovenska viac ako 81 000. Reálny počet sa však bude blížiť k 100 000, keďže nie každá firma totiž voľné pracovné miesta na úrad práce nahlasuje.

Veľtrh práce v Trnave chce pomôcť malým a stredným firmám pri hľadaní nových zamestnancov. Malí podnikatelia, či rozvíjajúce sa firmy majú možnosť poslať pracovnú ponuku, ktorú organizátori zadarmo vytlačia pre záujemcov o zamestnanie, uvedú na webe jobspott.sk a na sociálnych sieťach toho podujatia.

Navyše, ak firma preferuje osobnú komunikáciu so potenciálnymi pracovníkmi, môže sa prísť prezentovať do priestoru pre malé a stredné podniky, priniesť si materiály a mať pohovory priamo na veľtrhu práce JobSpoTT.

Prihlásiť sa môžete na tomto linku: https://goo.gl/QRXnJP alebo na e-maile marketing@nakac.sk

Na veľtrhu sa stretne viac ako 50 zamestnávateľov z Trnavského kraja, ktorí si pre záujemcov pripravili široký výber voľných pracovných miest.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť ZF Slovakia, hlavnými partnermi sú spoločnosti Boge, Groupe PSA a Šimunek a partnermi spoločnosť Adecco a mesto Trnava.
Zdroj: Národné kariérne centrumFoto: Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie