Absolventi Akadémie umení sa aktuálne vedia dobre uplatniť

Spravodajstvo
Banská Bystrica 1. októbra (TASR) - Celkom 584 študentov sa bude v aktuálnom akademickom roku 2018-2019 vzdelávať na banskobystrickej Akadémii umení (AU) v dennej forme štúdia. Z celkového počtu je 122 študentov prvého ročníka.

Ako pri príležitosti nového akademického roku pre TASR uviedol rektor akadémie Vojtech Didi, na Fakulte dramatických umení je zapísaných 147 študentov, na Fakulte múzických umení 227 študentov a na Fakulte výtvarných umení 210 študentov. V externej forme štúdia sa bude navyše vzdelávať ďalších 36 študentov. "Z celkového počtu študentov je šesť percent zahraničných," doplnil rektor.

V novom akademickom roku 2018-2019 bude AU pokračovať vo zvyšovaní transparentnosti študijného prostredia, posilňovaní medzinárodného rozmeru vzdelávania, umeleckej a ďalšej tvorivej činnosti a na prezentácii umeleckých výkonov školy v domácom a medzinárodnom kontexte. Zásadnou aktivitou bude aj transponovanie obsahu novely zákona o vysokých školách a zákona o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania do vnútorných predpisov akadémie.

Podľa údajov o evidovanej nezamestnanosti absolventov z 37 vysokých škôl na Slovensku je AU v počte najmenej nezamestnaných študentov na 3. mieste. "Naši absolventi hosťujú na významných operných a divadelných scénach nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, pôsobia v televízii, rozhlase, vykonávajú slobodné povolania v rámci dizajnových a reklamných agentúr," pripomenul rektor AU.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie