V máji vyplatila Sociálna poisťovňa 31.096 dávok v nezamestnanosti

Spravodajstvo
Bratislava 29. júna (TASR) - V máji 2018 vyplatila Sociálna poisťovňa celkovo 31.096 dávok v nezamestnanosti v priemernej výške 392,50 eura. Zo štatistických údajov poisťovne vyplýva, že priemerný poberateľ dávky v nezamestnanosti mal v minulom mesiaci 40 rokov a podporu poberal v priemere 117 dní.

Najmladší poberatelia boli pritom z okresov Tvrdošín, Sobrance a Vranov nad Topľou – v týchto okresoch dosahoval priemerný vek poberateľa dávky 38 rokov. Naopak, k vekovo „najstarším“ okresom patrilo Komárno, Kysucké Nové Mesto, Košice II a Žiar nad Hronom, v ktorých mal priemerný poberateľ 43 rokov.

Priemerná doba poberania dávky v nezamestnanosti predstavuje od začiatku tohto roka 138 dní, aj keď v samotnom máji 2018 ju poistenci poberali kratšie, a to 117 dní. Najkratšie ju pritom dostávali poistenci z Hlohovca – v priemere 89 dní, najdlhšie sa vyplácala v okrese Rimavská Sobota – v priemere 136 dní.

Základnou podmienkou nároku na dávku v nezamestnanosti je, aby bol poistenec poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Poistenec, ktorý splní túto podmienku, môže dávku poberať najviac šesť mesiacov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie