Novootvorený závod Minebea v Košiciach zamestná 1100 ľudí

Spravodajstvo
Košice 15. júna (TASR) – Nový výrobný závod firmy Minebea Slovakia, s. r. o., v piatok slávnostne otvorili v Košiciach. Podnik zamestná zhruba 1100 pracovníkov, jeho súčasťou bude aj vývojové a výskumné centrum. Orientovať sa bude na automobilový sektor. Japonský investor MinebeaMitsumi plánuje v nadchádzajúcich rokoch celkové investície za viac ako 60 miliónov eur.

Spustenie výroby sa plánuje v niekoľkých etapách. "Budeme tu vyrábať pohonné systémy, BLDC motory, senzory a komponenty, predovšetkým pre automobilový priemysel, a to vo veľkým množstvách. Svoje uplatnenie tu nájde aj nový technický vývoj," uviedol generálny riaditeľ Minebea Slovakia a výkonný riaditeľ spoločnosti Minebea Europe Jörg Hoffmann.

Slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) označil investíciu za dobrú správu pre Košice i celé Slovensko. Zvýraznil plánované vybudovanie výskumno-vývojového centra. "Na to sme nesmierne hrdí, pretože našou snahou je prinášať na Slovensko investície s vysokou pridanou hodnotou a zapájať aj naše univerzity a mladých výskumníkov do týchto procesov. Toto je vizitka, ktorej sa dostalo Slovenskej republike," povedal pre novinárov.

Výstavba závodu pri košickom letisku trvala necelých desať mesiacov. Firma má zatiaľ prvé desiatky zamestnancov, v najbližšom období začne nábor nových pracovníkov.

Na vybudovanie závodu a vytvorenie pracovných miest slovenská vláda vlani schválila investičnú pomoc vo výške takmer 20 miliónov eur.


Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie