Výstava IT EXPO 2018 v Košiciach ponúka viaceré novinky i duálne vzdelávanie

Spravodajstvo
Košice 20. marca (TASR) – Celkovo 15 vystavovateľov prezentuje svoje produkty a služby na 8. ročníku výstavy IT EXPO 2018, ktorú pripravili v utorok v Košiciach. Záujemcovia si môžu pozrieť novinky zo sveta IT a získať informácie o duálnom vzdelávaní.

"Ide o hardvérovo softvérovú výstavu produktov, ktoré sú prinesené na slovenský trh. Sú to najväčšie novinky, ktoré tieto spoločnosti ohlásili a snažili sa ich sem priniesť. Sú to novinky, ktoré sa na slovenský trh ešte len uvádzajú," uviedol pre TASR organizátor podujatia Martin Morávek.

Cieľovou skupinou podľa neho nie sú iba mladí ľudia. "Za mnou vidno spoločnosti s hernými produktmi, ale výstava je aj pre tých v staršom veku, ktorí využívajú internet a internetové služby. Je to široké masové portfólio vecí," doplnil Morávek.

"Trocha sme limitovaní tým, že každý vystavovateľ má svoju prezentáciu, čiže aby sme neskončili veľmi neskoro a zase nezačali veľmi skoro. Do budúcna chceme priniesť viac noviniek," povedal ohľadom počtu vystavovateľov Morávek.

"Dnes sme priniesli na túto výstavu našu úplnú novinku, ktorá bola predstavená len pred pár dňami," priblížil produktový manažér spoločnosti Huawei Technologies Slovak Peter Makai.

Spoločnosť T-Systems Slovakia prezentuje možnosti duálneho vzdelávania, ktorého výhodou podľa manažérky pre vzdelávanie Jany Petrekovej je, že spája teóriu s praxou. Ide o trojročné pomaturitné štúdium.

"Študenti môžu študovať u nás a získavajú poznatky od špecialistov. Duálne vzdelávanie robíme v spolupráci so Strednou priemyselnou elektrotechnickou školou v Košiciach, čiže vyučujú učitelia z elektrotechnickej školy a naši špecialisti. Chceme, aby študenti vedeli, že majú možnosť vybrať si možno aj alternatívu k vysokej škole, čiže ak si nie sú istí vysokou školou, a možno ich láka svet IT, tak im vieme ponúknuť poradenstvo a viesť ich celou cestou ich kariéry," povedala Petreková s tým, že zároveň hľadajú i špecialistov do firmy.

Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie