Pedagógovia môžu získať pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania

Školy a vzdelávanie
Bratislava 7. februára (TASR) - Pedagógovia môžu získať pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania. Výška úrokovej sadzby je stanovená na tri percentá a pedagógovia si môžu požiadať o pôžičky vo výške od 1000 eur do 15.000 eur, pričom pôžičky do 3000 eur sa poskytujú bez nutnosti ich zabezpečenia ručiteľom.

"Žiadosť o pôžičku bude možné predložiť po prvýkrát v histórii fondu až v troch termínoch, prvý termín je do 28. februára, druhý do 30. júna a posledný do 31. októbra," informoval TASR riaditeľ Fondu na podporu vzdelávania Pavol Kučmáš.

Na pôžičky pre pedagógov sú vyčlenené finančné prostriedky vo výške 2.400.000 eur. Z toho na žiadosti doručené do 28. februára vo výške 600.000 eur, do 30. júna 600.000 eur a na žiadosti doručené do 31. októbra je to 1.200.000 eur. Objem finančných prostriedkov vzrástol o 100.000 eur oproti predchádzajúcemu kalendárnemu roku.

Detailné informácie o podmienkach poskytovania pôžičiek sú zverejnené na webovom sídle fondu www.fnpv.sk.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie