AZZZ SR podporuje zvýšenie príplatkov štátnych zamestnancov

Spravodajstvo
Bratislava 25. januára (TASR) – Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR víta, že sa majú zaviesť vyššie príplatky aj pre zamestnancov štátnej a verejnej správy za prácu v noci, cez víkend a počas sviatku. Tieto zmeny k novele Zákonníka práce navrhuje poslanec Smeru-SD Erik Tomáš, ktorý plánuje predložiť pozmeňujúci návrh.
      
Asociácia je presvedčená, že zákonom ukladané povinnosti by mali platiť pre všetkých zamestnávateľov rovnako, bez ohľadu na to, či pôsobia v súkromnom sektore alebo v štátnej a verejnej sfére. "Avizované príplatky budú mať prirodzene dopad predovšetkým na odvetvia, kde je nočná práca, resp. práca cez soboty, nedele a sviatok nevyhnutná. Preto vítame, že v prípade schválenia pozmeňujúceho návrhu budú rovnakou sadzbou ohodnotení aj zamestnanci pracujúci v štátnej a verejnej správe," uviedla v stanovisku pre médiá hovorkyňa AZZZ SR Miriam Špániková.
      
Štátna a verejná správa podľa asociácie vyberá prostredníctvom daní dostatok finančných prostriedkov, aby aj svojim zamestnancom dokázala poskytnúť avizované zvýšenie. "Nie je tajomstvom, že najnižšie mzdy na Slovensku dnes poberajú najmä zamestnanci verejného sektora pracujúci zväčša na menej kvalifikovaných pozíciách. Dokonca, stále existuje veľká skupina zamestnancov, ktorých tabuľkové platy sú nižšie ako zákonom stanovená minimálna mzda," doplnila Špániková.
      
Zároveň zástupcovia zamestnávateľov uviedli, že dlhodobo poukazujú na to, že akékoľvek regulácie a nariadenia zo strany štátu, ktoré zvýhodňujú len určitú skupinu zamestnávateľov, v tomto prípade aj zamestnancov, nepôsobia spravodlivo a deformujú podnikateľské prostredie.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie