Univerzita Komenského priblíži jednotlivé fakulty záujemcom o štúdium

Spravodajstvo
Bratislava 25. januára (TASR) - Stredoškoláci majú možnosť prísť sa pozrieť na jednotlivé fakulty Univerzity Komenského (UK), kde im pedagógovia predstavia možnosti štúdia, informujú ich o prijímacom konaní na akademický rok 2018/2019 a ukážu priestory. Dni otvorených dverí sa na UK v Bratislave konajú od 26. januára do 6. júna.
      
V piatok (26.1.) o 9.00 h si na Fakulte telesnej výchovy a športu UK záujemcovia budú môcť pozrieť názorné ukážky pohybovej časti prijímacej skúšky a tiež absolvovať prípravný kurz z gymnastiky, plávania a športových hier a športu UK. Študenti môžu navštíviť v piatok aj Prírodovedeckú fakultu.
      
V sobotu 27. januára záujemcovia môžu zavítať na Filozofickú a Pedagogickú fakultu UK. "Absolvovať budú môcť besedy s ľuďmi z praxe či porozprávať sa o štúdiu so študentmi," povedala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK. 
      
Jediná mimobratislavská fakulta – Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine otvorí dvere záujemcom 2. februára. Fakulta matematiky, fyziky a informatiky organizuje dva termíny Dní otvorených dverí. Zimný je určený najmä maturantom a uskutoční sa 7. februára a letný (6. júna) stredoškolákom z nižších ročníkov. "Počas februára je možné vybrať sa aj na Farmaceutickú fakultu UK. Návštevníkov čaká aj prezentácia aktivít študentského spolku a tiež prehliadka priestorov a laboratórií," uviedla Miller. 
      
Začiatok marca bude mať Deň otvorený dverí Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK. Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta UK bude otvorená pre záujemcov 22. apríla. 
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie