Desiatky stredných škôl sa budú prezentovať na Dni župných škôl

Spravodajstvo
Bratislava 19. januára (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) už po siedmy raz pomôže deviatakom a ich rodičom pri výbere strednej školy. V piatok od 09.00 h sa totiž uskutoční už tradičné podujatie Deň župných škôl v Avione, ktoré bude prebiehať v nákupnom centre na Ivanskej ceste v Bratislave. Prezentovať sa tu bude 49 stredných škôl a gymnázií v pôsobnosti BSK. TASR o tom informovala hovorkyňa kraja Lucia Forman.
      
Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl bude pripravený aj sprievodný program, kde budú prezentované informácie o odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia a úspechoch škôl s vystúpeniami žiakov i pedagógov. "Žiaci predstavia aj ukážky hudobných, tanečných a speváckych vystúpení, módnu šou, prezentáciu viazania kytíc či športových činností," podotkla Forman. 
      
Počas dňa sa v priestoroch nákupného centra vystriedajú základné školy, ktoré navštívia jednotlivé stánky stredných škôl. Nakoľko sa blíži termín podávania prihlášok na stredné školy, bližšie oboznámenie sa so strednými školami na podujatí má umožniť žiakom lepšie si vybrať tú správnu školu.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie