Napätá situácia v spišskonovoveskom Embracu trvá týždeň a pokračuje

Spravodajstvo
Spišská Nová Ves 15. januára (TASR) – Ani ďalšie kolo rokovaní v závere minulého týždňa neprinieslo riešenie v spišskonovoveskom závode Embraco. Spoločnosť sa stále nedohodla so zamestnancami na zvýšení platov a tí ostávajú v štrajkovej pohotovosti. Pre TASR to uviedol predseda základnej organizácie Odborového zväzu (OZ) KOVO Juraj Hojnoš.
      
„Štrajkovú pohotovosť neodvoláme, pokiaľ nebude podpísaná kolektívna zmluva. Dnes večer máme ďalšie vyjednávanie, pokiaľ ho vedenie nezruší, takže v utorok (16.1.) bude jasné, čo bude ďalej a či nevstúpime do ostrého štrajku,“ priblížil situáciu s tým, že v prípade štrajku plánujú aj protestný pochod, ako to bolo vlani po neúspešných rokovaniach s vedením fabriky na výrobu kompresorov a kondenzačných jednotiek.
      
Napätá situácia vládne u tohto najväčšieho zamestnávateľa na Spiši už týždeň. Pre štrajkovú pohotovosť sa jeho zamestnanci rozhodli po tom, čo postup kolektívneho vyjednávania nejde podľa ich predstáv. Základnou požiadavkou je zvýšenie miezd o 10 percent a forma 13. a 14. platu. V súčasnosti tu pracuje približne 2400 ľudí.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie