Nitrianska galéria predstaví tvorbu študentov UKF

Spravodajstvo
Nitra 11. januára (TASR) – Prvou tohtoročnou výstavou v Nitrianskej galérii bude prezentácia tvorby študentov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Vo výstavnom priestore Bunker bude 15. februára otvorená ich spoločná výstava s názvom Ta bu bu.
      
Ako uviedol kurátor Martin Kratochvil, výstavný projekt bude reflektovať problematiku osobných i spoločenských tabuizovaných tém. „Rozoberať sa tu bude to, čo nás znepokojuje až desí a znemožňuje nám slobodne pristupovať k rôznym javom, či už sú to osobné fóbie, komplexy, alebo predsudky, ktoré formujú naše myslenie a správanie,“ uviedol.
      
Ako doplnil, výtvarné práce budú realizované v priestorových médiách, v podobe sôch, objektov či inštalácií. Výstava potrvá v Bunkri Nitrianskej galérie do 4. marca.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie