Počet vyplatených úrazových dávok medzimesačne stúpol o 184

Spravodajstvo
Bratislava 15. decembra (TASR) - Sociálna poisťovňa podľa posledných údajov vyplatila v októbri 2017 spolu 10.646 úrazových dávok. Je to o 184 úrazových dávok viac ako v predchádzajúcom mesiaci.
      
Najčastejšie vyplácanými typmi dávok úrazového poistenia v októbri boli úrazová renta – 6931 prípadov (o 9 prípadov viac ako v septembri) a úrazový príplatok – 2649 prípadov (o 210 prípadov viac ako v septembri).
      
Priemerná mesačná výška úrazovej renty vyplatenej v októbri dosiahla 318,39 eura, v septembri 305,99 eura. Úrazový príplatok dosiahol v októbri výšku 152,07 eura, v septembri bola jeho priemerná hodnota 153,05 eura.
      
Nárok na niektorú z úrazových dávok môže po splnení zákonných podmienok vzniknúť zamestnancovi v prípade pracovného úrazu alebo choroby z povolania.
      
TASR informovala Sociálna poisťovňa.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie