Zamestnanosť v eurozóne aj v EÚ v 3. kvartáli vzrástla

Spravodajstvo
Luxemburg 13. decembra (TASR) - Zamestnanosť v eurozóne v 3. kvartáli 2017 pokračovala v raste a stabilným tempom. Dosiahla pritom novú rekordnú úroveň. Informoval o tom európsky štatistický úrad Eurostat.
      
Zamestnanosť v regióne, ktorý zaviedol euro, po očistení od sezónnych vplyvov sa v 3. štvrťroku 2017 zvýšila o 0,4 % v porovnaní s predchádzajúcimi tromi mesiacmi, keď medzikvartálne vzrástla tiež o 0,4 %.
      
V celej Európskej únii (EÚ) sa zamestnanosť v období júl-september 2017 zvýšila medzikvartálne o 0,3 % po 0,5-% náraste v období apríl-jún.
      
V medziročnom porovnaní sa zamestnanosť v 3. štvrťroku 2017 zvýšila o 1,7 % v eurozóne (o 1,6 % v 2. kvartáli) a o 1,8 % v EÚ (o 1,7 % v 2. štvrťroku 2017).
      
Eurostat odhaduje, že v období júl-september 2017 bolo v EÚ zamestnaných 236,3 milióna mužov a žien, z toho 156,3 milióna v eurozóne. Toto sú doteraz najvyššie počty zamestnaných ľudí v obidvoch blokoch. Údaje sú sezónne očistené.
      
Tieto kvartálne údaje o zamestnanosti poskytujú priaznivý obraz trhu práce, ktorý je v súlade s ukazovateľom produkcie a vývoja národných účtov.
      
Spomedzi členských štátov, ktoré dodali údaje za 3. štvrťrok 2017, sa zamestnanosť medzikvartálne najviac zvýšila v Estónsku (1,3 %), Chorvátsku a na Malte (v oboch o 1,1 %) a Bulharsku (1 %). Naopak, pokles zaznamenali v Litve (-0,5 %) a Poľsku (-0,3 %), zatiaľ čo stabilná zostala v Rumunsku aj Spojenom kráľovstve.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie