Po upozornení doplatili zamestnávatelia vyše 4,2 milióna eur

Spravodajstvo
Bratislava 5. decembra (TASR) - V októbri a novembri Sociálna poisťovňa odoslala upozornenia zamestnávateľom na aktuálny nedoplatok na poistnom za september 2017. Odoslala 39.314 SMS a e-mailov pre 27.212 zamestnávateľov. 
      
Správy upozorňovali na dlžné poistné v celkovej výške takmer 26,4 milióna eur. Zamestnávatelia následne doplatili viac ako 4,2 milióna eur, čo je takmer 16-% úspešnosť z celkovej upozorňovanej sumy.  
      
Správy o aktuálnom nedoplatku sú ústretovou službou Sociálnej poisťovne. Odvádzatelia poistného (zamestnávatelia a SZČO), ktorí majú nahlásené aktuálne kontakty – mobilné číslo alebo e-mail, sa tak rýchlo dozvedia o nedoplatku. Rýchlym vyrovnaním dlhu sa vyhnú narastaniu penále za každý deň meškania platby a vymáhaniu dlhu.
      
TASR informovala Sociálna poisťovňa
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie