Slovensko bude v oblasti školstva a mládeže spolupracovať s Kórejskou republikou

Školy a vzdelávanie
Bratislava 22. novembra (TASR) – Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR Martina Lubyová (nominantka SNS) v priebehu týždňa (20.-22.11.) rokovala v kórejskom Soule o podpore spolupráce Slovenska a Kórejskej republiky. Zároveň sa zúčastnila šiesteho zasadnutia ministrov školstva ASEM, ktorého hlavnou témou bola Spolupráca pre budúce desaťročie: od spoločných perspektív k efektívnemu plneniu. TASR o tom informovali z tlačového oddelenia rezortu školstva. 
      
Na bilaterálnom stretnutí Lubyovej s kórejskou ministerkou Chung Hyun došlo k podpisu Memoranda o spolupráci v oblasti mládeže medzi MŠVVaŠ SR a Ministerstvom rodovej rovnosti a rodiny Kórejskej republiky. Memorandum podľa rezortu prinesie rozvoj spolupráce s Kórejskou republikou v oblasti podpory účasti mladých ľudí na podujatiach v oblasti vzdelávania, technológií, ale aj kultúry a športu. Na základe podpísaného memoranda budú od budúceho roka prebiehať vzájomné návštevy mladých ľudí zo Slovenska do Kórey a naopak, ktoré budú spolufinancované oboma stranami. Toto memorandum nadobudlo účinnosť dňom podpisu, a to 20. novembra.
      
"Spolupráca s Kórejskou republikou je pre nás mimoriadne dôležitá. Kórejská republika patrí medzi najväčších investorov, na Slovensku pôsobí okolo 100 kórejských firiem. Kórea investuje 4,2 percenta HDP do vedy a vzdelávania a patrí k popredným krajinám sveta v oblasti technológií. Pre našich mladých ľudí môže byť obohatením aj výmena v oblasti spoločenských vied, kultúry a športu," zdôraznila Lubyová.
      
Lubyová sa stretla aj s jej rezortným kolegom a súčasne podpredsedom vlády Kórejskej republiky Kim Sang Konom. Rezort školstva doplnil, že kórejská strana prisľúbila podporu a navrhla, aby obe krajiny uzavreli memorandum o spolupráci medzi rezortmi školstva.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie