Miera nezamestnanosti mladých ľudí tento rok mierne vzrastie

Spravodajstvo
New York 21. novembra (TASR) - Celkový globálny hospodársky rast stále nie je spojený s rastom zamestnanosti. Hrozí tak, že ekonomická nestabilita môže zvrátiť nedávne zisky v zamestnanosti mladých ľudí. Uviedla to v pondelok (20.11.) Medzinárodná organizácia práce (ILO).

Globálna miera nezamestnanosti mladých ľudí sa v roku 2016 stabilizovala na úrovni 13 %. ILO však očakáva jej mierne zvýšenie na 13,1 % v tomto roku, konštatuje správa o globálnych trendoch zamestnanosti mládeže v roku 2017.

Počet nezamestnaných mladých ľudí dosiahne v tomto roku 70,9 milióna. To je menej ako 76,7 milióna mladých v roku 2009, keď vrcholila globálna hospodárska kríza. Predpokladá sa však, že v tejto vekovej kategórii pribudne v roku 2018 ďalších 200.000 nezamestnaných a ich počet dosiahne 71,1 milióna.

ILO tiež v správe zdôraznila pokračujúcu "zraniteľnosť" mladých žien na trhu práce.

Medzinárodná organizácia práce poznamenala, že pokiaľ ide o  zamestnanosť mladých ľudí, dôležité nie je len vytváranie pracovných miest, ale aj kvalita pracovných miest pre mládež.

"Riešenie týchto pretrvávajúcich problémov na trhu práce a sociálnych výziev, ktorým čelia mladé ženy a muži, je rozhodujúce nielen pre dosiahnutie trvalo udržateľného a inkluzívneho rastu, ale aj pre budúcnosť práce a sociálnej kohézie," povedala Deborah Greenfieldová, zástupkyňa generálneho riaditeľa ILO.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie