Vo Zvolene bude prvé miesto inšpiratívneho vzdelávania EDUpoint

Spravodajstvo

Zvolen 6. novembra (TASR) – Nadácia Pontis v spolupráci s Komenského inštitútom otvárajú vo Zvolene miesto inšpiratívneho vzdelávania s názvom EDUpoint. Určené je aktívnym učiteľom, lídrom vo vzdelávaní, ale aj širokej verejnosti, ktorá sa zaujíma o lepšie vzdelávanie.

Program bude pozostávať zo zaujímavých workshopov, diskusií, ukážkových hodín, riešení praktických problémov a učenia sa inovatívnych metód, ktoré rozvíjajú zručnosti pre 21. storočie.

"Účastníci budú môcť spoločne zdieľať príklady najlepšej praxe, diskutovať, vymieňať si skúsenosti a formovať podnety na zlepšenie vo vzdelávaní," uviedol Norbert Maur, programový manažér Generácie 3.0 z Nadácie Pontis.

Učitelia sa môžu tešiť v stredu 8. novembra na workshop s témou Učiteľ ako sprievodca, ktorý bude viesť Jana Balážová z organizácie LEAF.

"Do konca roka pripravujeme aj moderované diskusie na témy, ktoré prinesú samotní učitelia či workshopy zamerané na modernú didaktiku alebo globálne vzdelávanie so zahraničnými lektormi," uviedol Radoslav Plánička z Komenského inštitútu, ktorý stretnutia koordinuje. EDUpoint zároveň vytvorí pre učiteľov aj priestor na neformálne diskusie a stretnutia "pri káve".

Nadácia Pontis neskôr koncept rozšíri aj do ďalších slovenských regiónov. Inšpirácie sa tak budú šíriť naprieč krajinou a pridať sa bude môcť každý, komu záleží na lepšom učení našich detí.

Vznik miest inšpiratívnych stretnutí – EDUpointov podporili Citi Foundation, Nadácia Slovenská sporiteľňa a Veľvyslanectvo USA.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie