Slovensko sa opäť predstaví na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne

Spravodajstvo
Bratislava 9. októbra (TASR) - Slovensko sa opäť predstaví na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu (MSV) v Brne. V spoločnej slovenskej expozícii, vo vizuále Good Idea Slovakia, od 9. do 13. októbra 2017 privíta návštevníkov aj 14 slovenských firiem.

Ako dnes ďalej informoval v spoločnej tlačovej správe odbor komunikácie Ministerstva hospodárstva (MH) SR a Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), MSV je jeden z najdôležitejších strojárskych veľtrhov v strednej Európe s každoročnou účasťou viac ako 1500 vystavovateľov a 860 firiem z 35 krajín sveta a je zameraný na všetky kľúčové oblasti strojárskeho a elektrotechnického priemyslu.

"Slovensko sa zaraďuje k najpriemyselnejším krajinám celej Európskej únie a strojárstvo zohráva významnú úlohu. Pre našu krajinu je dôležité, aby včas reagovala na globálne trendy v informatizácii a robotizácii. To je jediná možnosť, ako naše spoločnosti dokážu uspieť v medzinárodnej konkurencii. Táto medzinárodná výstava v Brne je pre naše firmy výbornou príležitosťou ukázať, že sa nám to úspešne darí a Slovensko je pre investície výborná krajina," zdôraznil šéf MH SR Peter Žiga (Smer-SD).

Tvorbou HDP, podielom na zamestnanosti a exporte, počtom aktívnych spoločností či schopnosťou vytvárať nové pracovné miesta patrí strojárstvo ku kľúčovým pilierom slovenskej ekonomiky.

"Slovensko je známe ako krajina so silným postavením a tradíciou v oblasti strojárstva a má veľký potenciál aj v oblasti inteligentného priemyslu. V prospech Slovenska jednoznačne hovorí aj fakt, že aktuálne vykazujeme najvyšší rast pridanej hodnoty v priemyselnej výrobe v rámci celého OECD. Spoločná slovenská expozícia na veľtrhu tieto posolstvá reprezentuje a zároveň poskytuje podporu exportným ambíciám slovenských firiem v silnej medzinárodnej konkurencii," dodal generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

V rámci MSV Brno pripravili MH SR a SARIO pre vystavovateľov, odbornú verejnosť a návštevníkov aj zaujímavý sprievodný program, Slovenský národný deň.

Dňa 10. októbra privíta v priestoroch Pavilónu A, galérie Rotundy o 14.00 hod. delegácie a hostí štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz, veľvyslanec SR v ČR Peter Weiss a Robert Šimončič, generálny riaditeľ agentúry SARIO.

Okrem relevantných informácií a networkingu dostanú v rámci národného dňa priestor úspešné príbehy slovenských spoločností, ktoré prinášajú na trh inovatívne produkty. Spoločnosť FLORAPRINT predstaví unikátny stroj na potlač látok ako svetovú premiéru, spoločnosť Engler predstaví prvý a najrýchlejší Superquad na svete, vizuálna prezentácia modelov a produktov od významných slovenských spoločností a inštitúcií, akými sú SPINEA, PROFING, Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity Bratislava a Slovenské centrum dizajnu.

SARIO je štátna agentúra Slovenskej republiky, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti MH SR. Poslaním agentúry je podpora exportných aktivít slovenských spoločností na globálnom trhu a prílev investícií na Slovensko. Od roku 2001 agentúra SARIO úspešne ukončila niekoľko stoviek investičných projektov a umožnila tisícom slovenských firiem rozvinúť ich aktivity v oblasti zahraničného obchodu. Medzi najväčšie úspechy SARIO patria realizované projekty spoločností Volkswagen, Jaguar Land Rover, KIA, PSA PEUGEOT CITROËN Slovakia, Johnson Controls, IBM, Embraco, Samsung, Honeywell, Siemens a mnoho ďalších, ako aj vytvorenie a implementovanie funkčných platforiem a nástrojov na podporu exportného potenciálu slovenských firiem.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie