Rakúska Magna vybuduje v Slovinsku novú lakovňu a neskôr aj výrobný závod

Spravodajstvo
Ľubľana 12. septembra (TASR) - Rakúsko-kanadský automobilový dodávateľ Magna môže počítať s udelením stavebného povolenia pre svoju novú lakovňu v slovinskom meste Hoce do začiatku októbra, oznámil slovinský minister hospodárskeho rozvoja a technológie Zdravko Počivalšek. Ochrancovia životného prostredia spočiatku odmietali projekt lakovne, ich súhlas však dnes vstúpil do platnosti.

Povolenie otvorilo cestu pre investíciu Magny vo výške 146 miliónov eur. Slovinská vláda ešte tento týždeň podpíše so spoločnosťou dva kontrakty o uskutočnení projektu. Jednou zmluvou sa štát zaviaže k dotácii 18,6 milióna eur, druhá zmluva zaviaže Magnu k plneniu dohodnutých podmienok.

Magna chce v októbri začať s výstavbou novej lakovne, ktorá by mala pracovať už v novembri budúceho roka. Lakovňa, v ktorej bude spočiatku pracovať 400 ľudí, je len prvým krokom k ďalším veľkým investíciám spoločnosti v Slovinsku. Zhruba 75 kilometrov južne od svojej továrne v Grazi chce vybudovať aj kompletný výrobný závod.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie