Položte svojim zamestnancom tieto otázky. Poďakujú vám

Pre zamestnávateľov
4 otázky, ktoré pomôžu vašim zamestnancom nájsť správny smer a cieľ.

Portál Harvard Business Review priniesol niekoľko tipov pre zlepšenie vzťahov na pracovisku. Kristi Hedges je koučka pre otázky líderstva, ktorá sa špecializuje na komunikáciu vedenia firiem.

Podľa nej môžu manažéri podporiť v každom zamestnancovi vnútorné hľadanie svojho cieľa a zmyslu pri práci vo firme. Stačí na to zopár jednoduchých otázok.

Existuje na to niekoľko metód. Jednou z nich je, že šéf ukáže zamestnancovi prácu v novom svetle. Vysvetlí mu, aké má jeho každodenná činnosť poslanie, čo vo firme ovplyvňuje a aká je jeho dôležitosť. Aj menej kreatívna práca tak môže zrazu získať pre pracovníka zmysel.

Druhou formou je pravidelný dotazník alebo rozhovor. Treba sa však vedieť správne pýtať. Manažéri môžu položiť nasledovné otázky:

Osobné kvality

V čom ste dobrý? Ktoré pracovné aktivity u vás vyžadujú menej námahy? Ktoré úlohy na seba beriete, pretože si myslíte, že ich viete spraviť najlepšie? Čím ste počas vašej kariéry na seba najviac upozornili?

Cieľ: Tieto otázky majú za úlohu pomôcť pracovníkovi identifikovať svoje silné stránky a otvoriť nové možnosti.

Ideálne prostredie

Čo si v práci užívate? Na čo sa počas typického pracovného týždňa tešíte? Ktoré položky v pracovnom kalendári vás napĺňajú energiou? Ak by ste si mohli navrhnúť svoje pracovné miesto podľa seba, ako by ste trávili čas?

Cieľ: Otázky pomôžu pracovníkovi nájsť alebo si ujasniť, čo na svojej práci majú radi.

Pracovné výsledky

Čo vnímate ako najužitočnejšie? Na ktoré pracovné výstupy ste najviac hrdý? Ktoré pracovné úlohy sú pre vás alebo pre tím najkritickejšie? Aké sú najvyššie priority vo vašom živote a ako do toho zapadá práca?

Cieľ: Tento smer otázok pomáha nájsť a zdôrazniť hodnotu určitej práce.

Vzťah k ostatným

Aký je váš vzťah k ostatným? Ktoré pracovné vzťahy sú pre vás najlepšie? Ako by vyzerala kancelária s vašimi obľúbenými kolegami? Ako vaša práca v pozitívnom zmysle ovplyvňuje vaše rodinné a sociálne vzťahy?

Cieľ: Tento typ otázok povzbudzuje zamestnancov, aby uvažovali nad tým, ako si vybudovať zmysluplnú prácu a vzťahy.
Zdroj: sok (Hospodárske noviny)   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie