Akadémia softvérového vývoja v Košiciach vyprodukuje viac než 50 absolventov

Školy a vzdelávanie
Košice 5. septembra (TASR) - Vzdelávanie pre prax v oblasti IT ako odvetví budúcnosti už tri roky realizuje spoločnosť GlobalLogic spolu so Súkromnou strednou odbornou školou (SOŠ) Dneperská v Košiciach. V pondelok (4.9.) zasadlo do lavíc trojročného vzdelávania 22 prvákov. Akadémia softvérového vývoja (SOVY) už tento rok vyprodukuje prvých "IT-čkárov", pričom úspešní absolventi majú garantované pracovné miesto.

"IT je dynamické odvetvie a požiadavky na znalosti, flexibilitu a kvalitu narastajú. Žiaľ dnes stále vnímame čoraz väčší nedostatok kvalifikovaných ľudí na trhu práce. Nové technológie a jedinečné projekty s dopadom na kvalitu života odberateľov našich zákazníkov si vyžadujú, aby sme rozvíjali iné ako tradičné formy získavania kvalitných a talentovaných zamestnancov. Sme nesmierne radi, že sa nám to úspešne darí už tretí rok a záujem o túto formu štúdia rok čo rok narastá," priblížil Roman Klimčík zo spoločnosti GlobalLogic.

Akadémiu SOVY v súčasnosti navštevuje vyše 50 študentov, pričom v júni 2018 prvých 18 z nich svoje vzdelávanie ukončí. Do troch rokov program vyprodukuje viac než 50 nových absolventov.

"Kvalita uchádzačov o štúdium sa rok od roka zlepšuje. Gramotnosť študentov v oblasti prírodných vied je citeľne slabšia, no spoločne s firmami realizujeme viaceré aktivity, aby sme s týmto problémom pracovali. Študenti sú motivovaní a vidia zmysel v štúdiu IT, a to je viac než polovica úspechu," dodal riaditeľ SOŠ Dneperská Dušan Bosák.

Spoločnosť GlobalLogic pôsobí na trhu outsourcingu produktového výskumu a vývoja. Medzinárodnú centrálu má v Silicon Valley, slovenskú v Košiciach a pobočky v Žiline a Banskej Bystrici.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie