Žiakov čaká v novom školskom roku aj medzinárodné testovanie

Školy a vzdelávanie
Bratislava 27. augusta (TASR) – Žiakov na základných a stredných školách v priebehu nového školského roka 2017/2018 čaká aj medzinárodné testovanie, ktoré bude skúmať najmä čitateľskú gramotnosť. Zároveň sa uskutoční aj štúdia, ktorá bude monitorovať vplyv vzdelávacej politiky na prácu učiteľov a vyučovanie.

Medzinárodné testovanie PISA 2018 bude budúci rok v apríli a zúčastnia sa na ňom 15-roční žiaci ZŠ a SŠ. Súčasťou výskumu budú aj dotazníky pre riaditeľov a žiakov zúčastnených škôl. Hlavné testovanie bude prebiehať v elektronickej podobe, offline prostredníctvom PC a notebookov.

Štúdia TALIS 2018 bude zas skúmať pracovné prostredie a podmienky učiteľov a riaditeľov škôl, vplyv vzdelávacej politiky na prácu učiteľov a vyučovanie. Zber údajov na základných školách a viacročných gymnáziách sa uskutoční v mesiacoch marec až máj 2018.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie