Bankoví analytici očakávajú 3,2-% rast ekonomiky v tomto roku

Mzdy a analýzy
Bratislava 28. júla (TASR) - Rast slovenskej ekonomiky by mal byť ku koncu tohto roka na úrovni 3,2 %. Ukázal to najnovší júlový prieskum Národnej banky Slovenska medzi analytikmi komerčných bánk. Oproti predchádzajúcemu mesiacu svoj odhad rastu pre tento rok zhoršili o 0,1 percentuálneho bodu (p.b.).

Naopak, mierne zlepšili odhad rastu hrubého domáceho produktu (HDP) pre budúci rok. Očakávajú, že dosiahne úroveň 3,9 %, zatiaľ čo v júnovom prieskume odhadovali 3,8-% rast.

Analytici sa pozreli aj na vývoj inflácie na Slovensku. Tá by podľa nich v tomto roku mala dosiahnuť 1,2 %, zatiaľ čo v júni odhadovali jej úroveň na 1,4 %. Ku koncu budúceho roka očakávajú infláciu na úrovni 1,9 %.

Úroková sadzba pre hlavné refinančné operácie Európskej centrálnej banky by mala podľa analytikov zostať na nule, v budúcom roku ju očakávajú na úrovni 0,13 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie