Študenti z celej SR súťažia v Košiciach v oblasti sieťových technológií

Školy a vzdelávanie
Košice 23. júna (TASR) – Študenti stredných a vysokých škôl z celého Slovenska si dnes v Košiciach merajú svoje vedomosti a schopnosti v oblasti sieťových technológií. Do národného kola 12. ročníka súťaže Networking Academy Games (NAG 2017) postúpilo zo školských kôl takmer sto jednotlivcov, resp. študentských tímov. Súťažia v dvoch kategóriách.

V prvej kategórii HS3 je úlohou trojčlenných stredoškolských tímov v priebehu hodiny vyriešiť problém v prevádzke segmentu počítačovej siete. V druhej kategórii UNI riešia podobný problém jednotlivci zo stredných a vysokých škôl.

"Slovensko patrí medzi európsku špičku v príprave sieťových špecialistov na báze programu sieťových akadémií. Vzdelávací systém, ktorý tvorí päť univerzitných pracovísk a viac ako 80 stredných škôl, je schopný ročne pripraviť viac ako 400 sieťových odborníkov na úrovni priemyselného certifikátu CCNA," informoval František Jakab z Katedry počítačov a informatiky Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach (TUKE).

V súčasnosti v rámci programu sieťových akadémií študuje v SR viac ako 5000 študentov. V uplynulých rokoch si študenti zo Slovenska odniesli viacero prvenstiev a ocenení v jednotlivých kategóriách aj v medzinárodnom meradle.

"Vedomosti a zručnosti v oblasti počítačových sietí dnes požadujú nielen veľké, ale čoraz častejšie aj menšie spoločnosti. Preto je o týchto odborníkov veľký záujem. Už samotný priebeh súťaže sledujú mnohé významné firmy, ktoré môžu medzi študentmi identifikovať nové talenty a osloviť ich s ponukou na spoluprácu," priblížil Jakab. Sieťové akadémie učia budúcich IT profesionálov navrhovať, konfigurovať a prevádzkovať počítačové siete. Mladí ľudia s týmito znalosťami majú veľmi dobrú perspektívu na uplatnenie sa na trhu práce.

Po slávnostnom otvorení v priestoroch Univerzitnej knižnice TUKE prebieha dnes súťaž v priestoroch laboratórií Katedry počítačov a informatiky FEI. NAG 2017 sa koná v rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien víťazom sa uskutoční pri príležitosti oficiálneho otvorenia aktivít projektu v septembri v Bratislave.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie