Deň kariéry 2017 v Košiciach ponúkol študentom množstvo pracovných ponúk

Spravodajstvo

Košice 25. apríla (TASR) - Na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa dnes prvýkrát konal nultý ročník podujatia Deň kariéry 2017. Pre študentov ho pripravilo Univerzitné poradenské centrum UNIPOC. Študenti mali možnosť nadviazať kontakty s potenciálnymi zamestnávateľmi a získať tak informácie o aktuálnych požiadavkách pracovného trhu. Na druhej strane zamestnávatelia sa mohli bližšie zoznámiť so študentmi.

Zástupcom jednotlivých spoločností rektor UPJŠ Pavol Sovák a riaditeľka Univerzitného poradenského centra UNIPOC Veronika Zibrinyiová prezentovali možnosti štúdia a uplatnenia budúcich absolventov univerzity, rovnako aj možnosti spolupráce a školení, ktoré pre širokú verejnosť ponúka Centrum celoživotného vzdelávania a podpory projektov UPJŠ v Košiciach a ďalšiu spoluprácu pre kariérne príležitosti pre študentov.

"Deň kariéry UPJŠ v Košiciach je skvelou príležitosťou pre študentov a absolventov univerzity pre získanie kontaktov na svojich budúcich zamestnávateľov. UPJŠ v Košiciach pripravuje lekárov, odborníkov z prírodovedných disciplín, fyziky, chémie, geografie, matematiky, informatiky, učiteľov, právnikov, odborníkov pre oblasť verejnej správy, filozofie, jazykov, etiky, psychológie, histórie, politológie, sociálnej práce, ale aj športu a rekreácie. To, že naši študenti sú atraktívni pre slovenské, ale aj zahraničné spoločnosti, odrazila účasť firiem, ktoré sa podujatia zúčastnili," uviedol Sovák.

Na veľtrhu pracovných príležitostí sa predstavili zástupcovia vybraných zamestnávateľov, ktorí študentom v promo stánkoch aj prostredníctvom zaujímavých ústnych prezentácií a workshopov prezentovali svoju spoločnosť, voľné pracovné pozície či stáže.

"Teší nás veľký záujem zamestnávateľov o našich študentov a absolventov, je to dôkazom kvality štúdia na našej univerzite. Cieľom tohto podujatia bolo sprostredkovať prvý kontakt študentov s pracovnou sférou, čo sa podľa môjho názoru podarilo naplniť," zhodnotila Zibrinyiová.

Celkovo sa dňa kariéry zúčastnili zástupcovia 23 súkromných spoločností, viacero neziskových organizácií a personálnych agentúr. Nielen o študentov medicíny sa zaujímali i viaceré nemocnice. "Nezabudlo sa ani na vedeckú prácu, diskusiu si pripravilo Centrum spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied a organizácia SAIA, n. o. - Regionálne pracovisko Košice," dodala hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Mária Hrehová.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie