Nemocnica Zvolen zrekonštruovala druhú časť chirurgického pavilónu

Spravodajstvo
Zvolen 21. apríla (TASR) - Nemocnica Zvolen dokončila v týchto dňoch rekonštrukciu druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Vďaka modernizácii a investícii za viac ako 130.000 eur pacienti získajú v siedmich novovybudovaných izbách príjemnejšie a komfortnejšie prostredie.

V rámci rekonštrukcie, ktorá trvala päť mesiacov, došlo k vybudovaniu izieb vo vysokom štandarde. V priestoroch boli vymenené podlahy, okná, rozvody, elektroinštalácia, podhľady a svietidlá. Došlo tiež k zakúpeniu celkom nového nábytku, postelí a matracov.

„Izby sú jedno- a dvojlôžkové s televízorom, klimatizáciou a wifi. Vynovené a upravené boli tiež spoločné priestory, sociálne zariadenia a kuchynka, tak aby bol zabezpečený bezproblémový bezbariérový prechod,“ uviedol pre TASR riaditeľ nemocnice Jozef Botka.

Primár chirurgického oddelenia Dalibor Panuška ocenil, že renovácia prebehla bez väčších problémov a oddelenie sa posunulo na úroveň porovnateľnú so zahraničnými centrami. „Teší ma, že sme ukončili ďalšiu časť rekonštrukcie nášho oddelenia, ktoré prinesie pacientom väčší komfort pri hospitalizácii a pre personál príjemnejšie a moderné pracovné prostredie,“ zdôraznil.

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny Agel, má dlhoročnú históriu a poskytuje všeobecnú chirurgickú urgentnú a plánovanú starostlivosť. V súčasnosti má široké spektrum poskytovaných služieb, ktoré realizuje modernými metódami, vrátane jednodňovej chirurgie. Na oddelení je ročne hospitalizovaných takmer 4000 pacientov.

„Ďalšou novinkou, ktorej realizáciu začneme v najbližších dňoch, je vynovenie sociálnych zariadení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia," pripomenul riaditeľ.

Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie