Miera nezamestnanosti na Slovensku v marci klesla na 8,04 %

Spravodajstvo

Bratislava 20. apríla (TASR) - Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v marci tohto roka úroveň 8,04 %. V porovnaní s februárom 2017, keď bola 8,39 %, klesla o 0,35 percentuálneho bodu (p. b.). Medziročne sa znížila o 1,85 p. b. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR Marián Valentovič.

Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol v treťom mesiaci tohto roka 219.149 osôb. "Medzimesačne, v porovnaní s februárom 2017, poklesol stav o 9516 osôb. Medziročne sa znížil o 49.410, čo je o 18,40 % osôb menej," vyčíslil.

Miera evidovanej nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o zamestnanie dosiahla v marci tohto roka 9,45 %. "Medzimesačne klesla o 0,35 p. b., medziročne sa znížila o 2,24 p. b.," spresnil Valentovič.

Stav celkového počtu uchádzačov o zamestnanie dosiahol v marci 257.558 osôb. Medzimesačne sa znížil o 9661 osôb. "Medziročne poklesol o 60.123 osôb, čo je o 18,93 % menej," doplnil šéf ÚPSVR.

V treťom mesiaci bol pokles miery evidovanej nezamestnanosti zaznamenaný vo všetkých krajoch, najvýraznejší v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Na okresnej úrovni sa nezamestnanosť znížila v 78 okresoch, v jednom okrese bol zaznamenaný nárast.

Ku koncu marca tohto roka bolo na úradoch práce voľných 44.821 pracovných miest. "V medzimesačnom porovnaní to predstavovalo nárast o 4012 miest," dodal Valentovič.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie