Od mája sa zvýši materská dávka

Spravodajstvo
Bratislava 5. apríla (TASR) - Rodičia si od mája tohto roka finančne prilepšia. Prezident SR Andrej Kiska podpísal novelu zákona o sociálnom poistení, ktorou sa zvýši materská dávka.

Právnu normu predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, nakoľko sa k tomuto kroku zaviazala vláda vo svojom programovom vyhlásení.

Prijatím novely sa zvýši percentuálna sadzba materského zo súčasných 70 % denného vymeriavacieho základu na 75 %. "Vplyvom predmetného opatrenia budú mať osoby poberajúce materské nárok na približne 100 % čistého príjmu, ktorý dosahovali pred vznikom nároku," skonštatovalo ministerstvo práce v predkladacej správe k novele s tým, že jej cieľom zlepšiť finančnú situáciu rodín s deťmi.

Výška materského sa od 1. mája tohto roka upraví aj tým rodičom, ktorí začali poberať materské pred 1. májom tohto roka a poberajú ho aj po 30. apríli 2017.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie