Priemerná mzda v automobilke Kia stúpne približne o 7,5 percenta

Mzdy a analýzy
Teplička nad Váhom 29. marca (TASR) - Priemerná mzda v závode Kia Motors Slovakia stúpne po kolektívnom vyjednávaní od 1. apríla 2017 približne o 7,5 %, pričom základné mzdy pre výrobných zamestnancov stúpnu o 75 eur. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Jozef Bačé.

Proporčne sa podľa neho zvýšia aj bonusy odvodené od základnej mzdy a pribudne zvýšený príplatok za prácu v noci, ktorý narastie zo súčasných 0,74 eura na 1,10 eura za hodinu. "Celkovo si tak výrobný zamestnanec prilepší v priemere o viac ako 115 eur každý mesiac. Súčasťou platnej kolektívnej zmluvy aj naďalej ostávajú letný, vianočný, štvrťročné motivačné bonusy, ako aj koncoročný bonus za splnenie výrobného plánu. Zo sociálneho fondu budú taktiež poskytnuté veľkonočné a vianočné poukážky, každá v hodnote 30 eur," uviedol Bačé.

Doplnil, že výsledok kolektívneho vyjednávania a dohodnuté podmienky budú mať zároveň pozitívny dosah aj pre novonastúpených zamestnancov a študentov duálneho vzdelávania v automobilke.

"Tohtoročný výsledok kolektívneho vyjednávania predstavuje doteraz historicky najvyšší nárast základných miezd v našej spoločnosti. Je prejavom úprimnej vďaky za každodennú zodpovednú a náročnú prácu našich zamestnancov. V najbližšom období zašlem každému z nich osobné poďakovanie priamo domov a požiadam ho o spätnú väzbu. Zozbierané pripomienky a návrhy pomôžu upevniť pozíciu Kia Motors Slovakia medzi najatraktívnejšími zamestnávateľmi na Slovensku. Verím, že naša spoločnosť bude firmou, v ktorej budú chcieť v budúcnosti pracovať aj deti našich zamestnancov," povedal prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Kia Motors Slovakia Dae-Sik Kim.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie