Kríza naštartovala aj úmrtia z práce

Mám prácu
Ekonomický pokles a následný boom priniesli v zahraničí aj fenomén smrti z prepracovania. Obete sa rátajú na tisíce.

„Pre dlhý pracovný čas nemohol chodievať domov a zostával v pracovnom byte, ktorý vlastnila spoločnosť. Aby vyriešil pracovný problém, mal neustále nadčasy a aj počas dovolenky. Úplne stratil apetít a doslova nemohol prehĺtať stravu.“ Nehovoríme o tragickom osude jedného človeka. Tieto riadky sú súčasťou štatistiky samovrážd, ktoré v Japonsku páchajú zamestnanci spoločností. Ročne pribúdajú stovky až tisícky úmrtí, niektoré aj na srdcový infarkt či mŕtvicu. Jav je natoľko známy, že má aj vlastné pomenovanie. Karoshi – smrť prepracovaním.

Bojovníci proti kríze Za zdravotnými problémami Japoncov treba hľadať aj vývoj ich ekonomiky. Pracovný čas v Japonsku podľa Guardianu od roku 1990 neustále rástol. Pracovníci, ktorí počas krízy vtedy neprišli o prácu, museli na seba prevziať počas reštrukturalizácie ekonomiky aj povinnosti prepustených kolegov. A hoci „stratená dekáda“ je za nimi, pracovné nasadenie už nepoľavilo. Samotná japonská vláda prišla minulý rok s varovaním, že každý piaty pracovník je ohrozený úmrtím z prepracovania. Netýka sa to len súkromných spoločností. Problémy vznikajú aj vo verejnej sfére, kde dochádza k znižovaniu stavov v odbore zdravotníctva aj sociálnej starostlivosti.

Pohoda je lacnejšia Stres na pracovisku označila OSN za chorobu už pred štvrťstoročím. Napriek tomu, že situácia v slovenských korporáciách bude menej vážna ako v Japonsku, aj tu sa o nepohode na pracovisku hovorí. Pojmy ako work-life balance, stres audit či oddychové zóny sa objavujú v slovníku firiem čoraz častejšie.
Výrazne sa to prejavuje práve v období akútneho nedostatku pracovnej sily. Spoločnosti musia nastupujúcej mladej generácii „mileniálov“ ponúknuť viac benefitov ako konkurencia. „Systematicky aktívnejšie sú v tom väčšie spoločnosti,“ vysvetľuje Ivana Brutenič, riaditeľka spoločnosti Exact Recruitment. Prečo? Často totiž potrebujú až stovky mladých pracovníkov, ktorí majú iný postoj k práci ako ich generační predchodcovia. S kvalitnými benefitmi dokáže firma podľa Brutenič pozície obsadiť rýchlejšie a lacnejšie. Menší stres tiež spravidla vedie k lepšiemu výkonu zamestnancov.

Zdroj: Veronika Sokolová (Hospodárske noviny)   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie