V januári bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných 97.513 ľudí

Spravodajstvo
Bratislava 23. februára (TASR) - V januári tohto roka bolo na pomoc v hmotnej núdzi odkázaných 97.513 osôb. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 17.062 osôb. Medzimesačne v porovnaní s decembrom 2016 počet ľudí odkázaných na túto pomoc klesol o 1079. Vyplýva to z aktuálnych štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Celkovo po zohľadnení ostatných členov rodiny bolo na dávky v prvom mesiaci tohto roka odkázaných 211.721 ľudí, čo predstavuje 3,90 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Z hľadiska okresov už tradične najviac dávky dostávali ľudia žijúci v Revúcej, Rimavskej Sobote, Rožňave a Gelnici. Len v Rimavskej Sobote ich poberalo 13.633 ľudí.

Naopak, najmenej boli na dávky odkázaní občania žijúci v bratislavských okresoch, kde ich dostávalo od 0,19 % do 0,38 % obyvateľov. Zaradil sa medzi ne aj okres Senec, kde dávky poberalo 0,31 % obyvateľov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie