O zmenu poukazovania dôchodku na účet možno požiadať písomne

Spravodajstvo
Bratislava 21. februára (TASR) - Sociálna poisťovňa v týchto dňoch zaznamenala zvýšený počet žiadostí a otázok dôchodcov týkajúcich sa zmeny poukazovania dôchodku z jedného účtu v banke na iný účet. Dôchodcovia nevedia, ako postupovať, prípadne si pôvodný účet zrušia ihneď po podaní žiadosti v pobočke Sociálnej poisťovne, čo však nie je správne.

O zmenu účtu, na ktorý chcú dostávať dôchodok, môžu požiadať písomne, prostredníctvom tlačiva Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke. Toto tlačivo je k dispozícii v Informačno-poradenskom centre Sociálnej poisťovne (Ul. 29. augusta 8, 813 63 Bratislava), vo všetkých pobočkách poisťovne a aj vo všetkých bankách, s ktorými má Sociálna poisťovňa uzatvorenú zmluvu. Tlačivo sa tiež nachádza na webovej stránke poisťovne v časti Dôchodkové poistenie – Formuláre. Vyplnenú, podpísanú a bankou potvrdenú žiadosť je potrebné doručiť ústrediu Sociálnej poisťovne v origináli.

"Zároveň odporúčame, aby si dôchodcovia pôvodný bankový účet zrušili až vtedy, keď im Sociálna poisťovňa zašle písomné oznámenie o vykonaní zmeny výplaty dôchodku na nový účet. Poisťovňa im totiž dôchodok na nový bankový účet začne vyplácať najneskôr od tretieho mesiaca po doručení takejto žiadosti. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k prerušeniu výplaty dôchodku a jej oneskoreniu," radí Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie