Prešovská univerzita sa predstaví záujemcom počas dňa otvorených dverí

Spravodajstvo
Prešov 13. februára (TASR) – Študenti, ktorí sa rozhodujú o svojom ďalšom smerovaní a majú záujem o vysokoškolské štúdium, môžu získať všetky informácie o Prešovskej univerzite (PU) pod jednou strechou v stredu 15. februára počas dňa otvorených dverí. Priestor na prezentáciu bude mať všetkých osem fakúlt, záujemcovia o štúdium sa dozvedia všetko, čo ich zaujíma o študijných programoch, podmienkach prijímacieho konania a dôležitých termínoch na podanie prihlášky.

Každá fakulta si pripravila pre ňu charakteristický program s rôznymi prezentáciami, ukážkami vyučovacích hodín, prednáškami, súťažami. Stredoškoláci a ostatní návštevníci sa môžu pozrieť do učební, výskumných priestorov, laboratórií, môžu sledovať pri tvorbe poslucháčov umeleckých odborov, k dispozícii im bude aj univerzitná knižnica. Informačný deň bude v priestoroch vysokoškolského areálu na Ulici 17. novembra v Prešove v čase od 7.30 do 13.00 h.

PU má 20 rokov a ponúka štúdium na filozofickej fakulte, gréckokatolíckej teologickej fakulte, fakulte humanitných a prírodných vied, fakulte manažmentu, pedagogickej fakulte, pravoslávnej bohosloveckej fakulte, fakulte športu a fakulte zdravotníckych odborov.

Ako informovala hovorkyňa PU Andrea Čajová, počas dňa otvorených dverí si jednotlivé fakulty pripravili to najlepšie, čo ponúkajú. Účastníci prezentácie budú môcť navštíviť „playroom“ na fakulte humanitných a prírodných vied, kde bude prebiehať prístrojové meranie funkcií organizmu či odber odtlačkov prstov. Návštevníci sa budú môcť tiež vyjadriť k aktuálnym spoločensko-politickým otázkam v rámci simulovaného referenda, ktoré sa uskutoční pod taktovkou Inštitútu politológie Filozofickej fakulty PU. Fakulta športu bude hľadať najväčšieho siláka či siláčku prostredníctvom merania sily stisku ruky na základe testu ručnej dynamometrie. Záujemcovia o štúdium na fakulte zdravotníckych odborov budú môcť pracovať so simulačnými modelmi na počúvanie srdcových oziev, tlkotu srdca plodu, meranie panvy, budú si môcť vyskúšať aj tehotenskú vestu.

PU sa počtom študentov dostala do prvej trojky najväčších slovenských univerzít a je najväčšou mimobratislavskou vysokou školou na Slovensku.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie