Zamestnanosť v novembri 2016 medziročne stúpla v priemysle o 3,7 %

Spravodajstvo
Bratislava 13. januára (TASR) - Zamestnanosť v novembri 2016 v porovnaní s novembrom 2015 vzrástla v informačných a komunikačných činnostiach o 7,8 %, vybraných trhových službách o 7,2 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 6,4 %, priemysle o 3,7 %, ubytovaní o 3,2 %, doprave a skladovaní o 3,1 % a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 2,1 %.

Ako dnes ďalej informoval Štatistický úrad (ŠÚ) SR, v stavebníctve počet zamestnaných osôb zostal v novembri 2016 medziročne nezmenený. Klesol vo veľkoobchode o 4,4 % a maloobchode o 0,2 %.

V priemere za jedenásť mesiacov roka 2016 v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2015 vzrástla zamestnanosť vo vybraných trhových službách o 6,1 %, informačných a komunikačných činnostiach o 5,9 %, priemysle o 3,7 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 3,5 %, stavebníctve a ubytovaní zhodne o 1,4 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,1 % a v doprave a skladovaní o 0,5 %. Klesla vo veľkoobchode o 4,9 % a v maloobchode o 0,9 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie