Mesto Vranov nad Topľov spolupracuje s podnikateľmi, informuje ich o výzvach

Spravodajstvo
Vranov nad Topľou 2. januára (TASR) – Vranovská samospráva spolupracuje s podnikateľmi, informuje ich o nových výzvach vyhlásených Ministerstvom hospodárstva SR zameraných na podporu nových, ale aj existujúcich podnikov. Pre TASR to potvrdil prednosta Mestského úradu vo Vranove nad Topľou Imrich Kónya.

Podľa jeho slov sa na tematickom pracovnom stretnutí zúčastnilo 15 subjektov z rôznych odvetví. "Šlo o mikro, malých a stredných podnikateľov," vysvetlil s tým, že rokovanie absolvovali aj iné subjekty ako len tie, ktoré sú zaradené do Akčného plánu (AP) rozvoja okresu Vranov nad Topľou schváleného vládou SR koncom augusta minulého roka. "Podnikatelia dostali podrobné informácie o vyhlásených výzvach vrátane kontaktov na ďalšie konzultácie," dodal.

O inkubátore, ktorého výstavba je súčasťou AP, s podnikateľmi nehovorili. Podľa slov prednostu by ten mal byť reálny v priebehu tohto roka po podpise zmluvy o regionálnom príspevku od vlády, ktorá podporila jeho vytvorenie vo vranovskom priemyselnom parku Ferovo.

Inkubátor, na ktorý vláda vyčlenila 500.000 eur, má pomôcť firmám, ktoré sa tam rozhodnú investovať. "Mal by slúžiť menším firmám na vytvorenie pracovných miest a následne, ak sa im bude dariť, môžu budovať svoje objekty v priemyselnom parku," uviedol ešte v auguste pre TASR primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan. Objekt, v ktorom budú menšie firmy sídliť, postaví podľa jeho slov mesto a financovať ho bude z regionálneho príspevku.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie