Na vzdelávacom veľtrhu Pro Educo sa prezentuje viac ako 70 vystavovateľov

Spravodajstvo
Košice 29. novembra (TASR) - Zorientovať sa v ponukách vzdelávania stredných a vysokých škôl, ale aj ďalších inštitúcií ponúka v Košiciach medzinárodný veľtrh vzdelávania Pro Educo. V poradí 10. ročník podujatia otvorili dnes v Spoločenskom pavilóne. Počas troch dní sa na ňom prezentuje viac ako 70 vystavovateľov.

Svoje výstavné kóje a stánky má 23 vysokých škôl a univerzít zo Slovenska a Česka, 39 stredných škôl, ako aj desiatka zamestnávateľov a inštitúcií s ponukou ďalšieho vzdelávania alebo uplatnenia v praxi.

"Vystavovatelia sú pripravení so všetkými materiálmi zodpovedať otázky záujemcov, ide o osobný kontakt pod jednou strechou. Podujatie je určené pre tých, ktorí hľadajú školu, prácu alebo iné vzdelávacie aktivity," priblížila pre TASR projektová manažérka Kristína Vajdová z agentúry Progress Promotion.

Organizátori očakávajú viac ako 8000 návštevníkov zo všetkých kútov východného Slovenska, najmä žiakov a študentov, ktorí sa aktuálne rozhodujú o smerovaní svojho ďalšieho štúdia alebo o prvom zamestnaní. V ponuke sú rôzne formy doplnkového vzdelávania, nadstavbové štúdium či jazykové kurzy. Osobitý odborný program je venovaný aj pedagógom.

Prezentačná plocha veľtrhu v Spoločenskom pavilóne na Triede SNP je 1500 štvorcových metrov, návštevníci majú bezplatný vstup. Podujatie je prístupné do štvrtka (1.12.) od 8.30 do 15.00 h.

Súčasťou veľtrhu je aj sprievodný program na hlavnom pódiu, kde sa o svoje poznatky a životné príbehy podelia mladí ľudia, ktorí už vo svojej kariére úspešne napredujú. Lákadlom je aj prezentácia nového systému vzdelávania eduScrum, v rámci ktorého sa učiteľ mení na kouča a študenti musia vzájomne spolupracovať a samostatne riešiť problémy. Jeho protagonisti sa na veľtrhu v stredu (30.11.) stretnú s učiteľmi stredných škôl, ktorí si túto metódu chcú osvojiť.

S podporou Košického samosprávneho kraja (KSK) aj tento rok poskytuje projekt Pro Educo Bus bezplatnú dopravu na veľtrh takmer tisícke žiakov základných škôl z regiónu KSK.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie