Zamestnávateľské zväzy Európskej únie informovali prezidenta SR aj o brexite

Spravodajstvo
Bratislava 24. novembra (TASR) - Šéfovia zamestnávateľských zväzov EÚ diskutovali dnes s prezidentom SR Andrejom Kiskom najmä o dôsledkoch brexitu pre európsku ekonomiku, ďalej o vzťahoch EÚ s USA po amerických voľbách, ako aj o konkurencieschopnosti EÚ.

Ako uviedol pre TASR prezident Združenia podnikateľov Slovenska a predseda zahraničného výboru Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) Ján Oravec, po stretnutí prezidentov národných zamestnávateľských organizácií krajín EÚ (Business Europe) so slovenskou hlavou štátu, európske zamestnávateľské organizácie sú "za zachovanie čo najužších vzťahov EÚ s Veľkou Britániou". "Bolo by v neprospech všetkých, keby sa rokovania nevyvíjali v prospech zachovania úzkych vzťahov, aj napriek tomu, že Veľká Británia odchádza z EÚ," podčiarkol.

"Druhou témou diskusie bola situácia v USA po tom, ako bol za prezidenta USA zvolený Donald Trump. Je teraz neisté, akým spôsobom sa budú uberať vzťahy medzi USA a zvyškom sveta, vrátane EÚ," poznamenal Oravec. Členovia Business Europe sa u prezidenta SR podľa neho vyslovili v rámci témy budúcich vzťahov EÚ a USA "v prospech čo najvoľnejšieho obchodu medzi jednotlivými ekonomickými blokmi vo svetovej ekonomike".

Treťou témou, ktorú predstavitelia európskych zamestnávateľských organizácií prezentovali Andrejovi Kiskovi, bola podľa Oravcových slov téma týkajúca sa stavu ekonomiky EÚ. "Budeme prijímať také stanoviská, ktoré sú v prospech zachovania vnútorného trhu EÚ a v prospech takej politiky európskych inštitúcií, ktorá zabezpečí zvýšenú konkurencieschopnosť európskych firiem. Konkurencieschopnejšími ich urobíme, ak napríklad odstránime časť regulačného bremena, ktorému firmy musia čeliť v dôsledku príliš veľkého počtu európskych smerníc," dodal Oravec.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie