Odbory neočakávajú šetrenie v slovenskom Volksvagene, skôr rozširovanie výroby

Spravodajstvo
Bratislava/Berlín 18. novembra (TASR) - Volkswagen na Slovensku je najlepším závodom v rámci celého koncernu, čoho dôkazom je aj plán rozširovania výroby a neustále zvyšovanie investícií do neho. Vzhľadom na rozšírenie výroby o nové modely hľadá ďalších kvalifikovaných zamestnancov, reagoval predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský na informáciu o plánovanom prepúšťaní 30.000 zamestnancov v rámci celého koncernu Volkswagen.

"Preto považujeme za vysoko nepravdepodobné, že by sa nás šetrenie akýmkoľvek spôsobom zasiahlo, skôr očakávame, že výroba v našom závode sa bude aj naďalej rozširovať a ponuka pracovných miest bude ešte vyššia," zdôraznil Smolinský.

Odbory zároveň veria, že naďalej platí dohoda s vedením slovenského Volkswagenu z konca roka 2015 a žiadne šetriace opatrenia nebudú prijaté bez prerokovania a súhlasu oboch strán. "Z pozície väčšinovej odborovej organizácie vo Volkswagene sme pripravení pracovať na plný výkon, rokovať s vedením spoločnosti a zastupovať všetkých zamestnancov VW. Budeme aj naďalej stáť za udržaním pracovných miest a vysokého štandardu podmienok zamestnancov v slovenskom Volkswagene," avizoval Smolinský.

Svetové agentúry dnes informovali, že nemecká automobilka Volkswagen plánuje v nasledujúcich rokoch zrušiť 30.000 pracovných miest, z toho väčšinu v Nemecku. Cieľom je zníženie nákladov a zvýšenie ziskovosti. Automobilka ostatný rok zápasí s dôsledkami rozsiahleho emisného škandálu. Ten ju už doteraz stál miliardy dolárov, najmä v dôsledku pokút a kompenzácií v USA.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie