Pracujúci dôchodcovia musia oznámiť poberanie dôchodku zamestnávateľovi

Mám prácu
Bratislava 10. novembra (TASR) - Sociálna poisťovňa upozorňuje zamestnancov, ktorí začali poberať starobný dôchodok, že majú povinnosť o tom informovať svojho zamestnávateľa. Zamestnanec je povinný oznámiť zamestnávateľovi všetky zmeny súvisiace s trvaním sociálneho poistenia a platením poistného.

Takou zmenou je aj priznanie starobného dôchodku. Zamestnanec a súčasne starobný dôchodca totiž odo dňa priznania dôchodku neplatí poistné na invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti.

"Priznanie starobného dôchodku zamestnanec preukáže zamestnávateľovi rozhodnutím Sociálnej poisťovne, pričom stačí aj jeho kópia. Dôležité je, aby z dokladu o priznaní dôchodku bol zrejmý dátum odkedy a komu bol starobný dôchodok priznaný." Zdôraznil Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Počet pracujúcich dôchodcov sa oproti minulému roku zvýšil. Kým v septembri 2015 poberalo dôchodok 130.820 pracujúcich dôchodcov, v septembri tohto roka pracovalo o 7004 dôchodcov viac, teda celkovo 137.824.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie