Portál ISTP.sk naďalej rastie, najväčšiu šancu zamestnať sa máte ako čašník alebo kuchár

Hľadám prácu

Úspešné tri roky

Už sú to tri roky, odkedy pracovný portál ISTP.sk poskytuje pre zamestnávateľov bezplatnú inzerciu pracovných ponúk a uchádzačom o prácu umožňuje sprístupniť svoj osobný profil zamestnávateľom.

Bezplatných služieb, ktoré poskytuje ISTP, využilo už 22 000 zamestnávateľov, z toho viac ako 5 000 má aktuálny aspoň jeden inzerát pracovnej ponuky.

Počet pracovných ponúk na portáli ISTP.sk vzrástol v porovnaní s januárom 2015 viac ako dvojnásobne. Rekord v počte inzerátov pracovných ponúk bol dosiahnutý v mesiaci jún 2016, kedy zamestnávatelia nahlásili takmer 11 700 pracovných ponúk (ide o viac ako 40 000 voľných pracovných miest).
V ISTP je registrovaných takmer 300 000 aktívnych používateľov. Z toho okolo 55 000 uchádzačov o prácu sprístupnilo svoj osobný profil zamestnávateľom. Portál dosiahol za mesiac október 2016 746 314 návštev (235 208 unikátnych používateľov).

O koho majú slovenskí zamestnávatelia najväčší záujem?

Zamestnávatelia na portáli ISTP.sk najviac inzerujú nasledovné pracovné ponuky: čašník, kuchár, vodič nákladných automobilov a kamiónov, upratovačka a pracovník v sklade. Na nasledujúcej tabuľke sú uvedené priemerné mesačné mzdy najžiadanejších zamestnaní na portáli ISTP.sk.


Zdroj: ISTP.sk a štvrťročný výkaz o cene práce ISCP (MPSVR SR) 1-04, 2. štvrťrok 2016

Zamestnávatelia hľadajú zamestnancov najmä pre pracovné oblasti gastronómia; obchod, marketing a reklama; strojárstvo (vrátane výroby motorových vozidiel); technické a manuálne prierezové zamestnania a doprava.

Najvyšší počet pracovných ponúk bolo evidovaných v okresoch Bratislava, Žilina, Trnava, Poprad a Banská Bystrica.

Zamestnávatelia hľadajú najmä uchádzačov so stredným odborným alebo úplným stredným odborným vzdelaním, ktorí nemusia mať predchádzajúcu odbornú prax alebo vyžadujú predovšetkým jednoročnú a dvojročnú prax.

V rámci požiadaviek na cudziu reč dominujú angličtina a nemčina a zamestnávatelia vyžadujú od svojich budúcich zamestnancov hlavne počítačové zručnosti balíčka MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint) a prácu s internetom.

Podľa údajov ISTP.sk si zamestnávatelia u svojich budúcich zamestnancov cenia najmä samostatnosť, komunikáciu (jednanie s ľuďmi) a manuálnu zručnosť; z osobnostných predpokladov sú to spoľahlivosť, komunikatívnosť a precíznosť (presnosť).

Pripravil Pavol Hudec - TREXIMA Bratislava, spol. s r. o.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie